اطلاعات عمومی درباره پالت تراک

در تاریخ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  • مقالات

نگاهی به پالت تراک ها

با قدم گذاشتن در هر انبار، مرکز توزیع، انبارهای خرده فروشی، فروشگاه های مواد غذایی و یا مراکز حمل و نقل، مطمئنا شاهد جک پالت و پالت تراک های بسیاری هستید. از این تجهیزات معمولا برای حمل و نقل پالت ها در مسافت های طولانی چه در داخل و چه خارج از تریلر ها استفاده می شود. این تجهیزات شامل دسته های کششی و چنگک هایی بر روی چهار چرخ و یا پشت تریلر ها هستند. گاهی اوقات هم اپراتورها از فاصله دور این تجهیزات را هدایت می کنند.

این مدافعان انبار مدام در حال تغییر و تحول اند. با اینکه جک پالت ها دستی طراحی خاصی نداشته و دستخوش تغییر چندانی نشده اند، اما پالت تراک ها قابیلت های بیتری نسبت به سال های گذشته به خود افزوده و در معرض تغییرات وسیع تری می باشند. در این مطلب، به چگونگی تغییر و تحول این تجهیزات و چگونگی عملکرد آ؛نها در آینده خواهیم پرداخت.

طرح های پالت تراک های جدید برای اماکن جدید

از آنجایی که قابلیت های پالت تراک ها مدام در حال تغییر است، بنابراین تنوع طرح و کیفیت آنها امری عادی می باشد. برای نمونه، به دلیل اینکه یک عملیات ذخیره سازی مواد غذایی ممکن است ساعتهای طولانی و یا بیست ساعت در یک روز کاری ادامه داشته باشد، پالت تراک و جک پالت ها بایستی قابلیت عملکرد در محیط های خشک و سرد را داشته باشند. یک جک پالت معمولا از یک سیستم پیستونی برای بالا بردن و پایین آوردن اجسام استفاده می کند. این سیستم پیستونی توسط آزاد کردن دسته ی ترمز بر روی نوار دسته ی جک پالت کنترل می شود. این وسیله پیستون ها را با پر کردن از هوا درگیر می کند. اپراتور جک پالت با این وسیله به گونه ی زیر درگیر می شود: ابتدا ترمز می کند و بعد از قراردادن جسم بر روی جک پالت دسته را بالا و پائین می برد. این کار هوا را محکم درون پیستونها می کند که سیلندرها را بالا اورده و پالتها را نیز به سمت بالا حرکت می دهد.

با اینکه از پالت تراک ها جهت جابجایی اجسام در سطوح هم کف استفاده می شود، اما این تجهیزات این روزها وارد قلمرو جدیدی در حوزه صنایع بزرگ تر شده اند. نسل جدید پالت تراک های برقی وارد بازار شده که توانایی بلند نمودن اجسام تا ارتفاع سی و دو تا سی و هشت اینچ را دارند.هم اکنون از این دستگاه ها در صنایع آمریکای شمالی استفاده می گردد.

رایس معتقد است با اینکه کمپانی های معدودی از این دستگاه های جدید استفاده می کنند اما اشتیاق کمپانی های کوچک تر برای خرید این تجهیزات تا حدودی افزایش یافته است. به خصوص کمپانی هایی که فاقد فضای کافی برای نگهداری و انتقال اجسام سنگین در سطوح چند طبقاتی هستند. قرار است کمپانی رایموند طی سال های آتی و از اوایل سال 2017، نسل جدیدی از دستگاه های سنگین وزن پالت تراک با قابلیت جابجایی اجسام در ارتفاع بالاتر را روانه بازار کند.

فناوری های پیشرفته تر در طراحی پالت تراک ها همچنان در اوج!

به لطف فناوری های جدید در عرصه صنعتی، پالت تراک ها خیلی سریع تر، هوشمندانه تر و سخت تر در همه محیط های کاری به اجرای عملیات می پردازند. برای نمونه با افزودن مواد و تجهیزات نسبتا کوچک به هر یک از پالت تراک های فعلی، بدون افزایش وزن و سنگینی دستگاه ها، می توان دوام و قدرت این پالت تراک ها را افزایش داد. برای مثال، چدن های داکتیل که از منیزیم و فولاد ساخته شده اند، مقاومت بالاتری نسبت به آلیاژ آلومینویم داشته و در ساخت پالت های تراک مورد استفاده قرار می گیرند. از طرف دیگر، انعطاف پذیری بسیار کمتری نسبت به فولاد و کربن های سنتی دارند اما نقطه مثبت آنها، وزن بسیار کم آنها می باشد.

راه حل های کامپیوتری که اطلاعات را به صورت بی سیم به لیفتراک ها می فرستند، در ترکیب با تراک های برقی، بسیاری از چیزها را به اینترنت اشیا می فرستند. هنگامی که فناوری پیشرفته تر راه را برای لیفتراک های بزرگتر باز کردند شاهد ظهور تجهیزاتی همچون سیستم های مخابراتی، ریموند، یال ویژن، هیستر تراکِر و سایر گنجینه ای از داده هایی بوده ایم که پیش از این در مورد پالت تراک ها هیچ اطلاعی از آنها در دسترس نبوده است. برای مثال، گروه تجهیزاتی کُرون که بیشتر به دلیل پالت تراک های برقی خود اینچنین معروف شده، مشتریان را با اطلاعات صنعتی بیشتری مواجه کرده تا بتوانند راحت تر تصمیم گرفته و این منجر به امنیت، بازدهی محصول و بهره برداری بهینه تراز آن شده است. پالت تراک ها همچنین از پیشگامان انقلاب رباتیک می باشند. کوئیک پیک ریموت که با امواج بی سیم و از طریق دستکش های صنعتی ویژه کنترل می گردد، بدون نیاز به روشن و خاموش کردن، کار کرده و منجر به بهره برداری بیشتر می شود. نکته جالب توجه اینکه، آیا پیچیدگی رو به افزایش طرح پالت تراک ها و فناوری های جدید، تاثیر محسوسی بر هزینه خرید تجهیزات، قابلیت اطمینان یا هزینه های تعمیر و نگهداری، بر جا می گذارند یا نه. پدریانا و رایس معتقدند هزینه های ابتدایی، هزینه های تعمیر و نگهداری و طول عمر آنها با نمونه هایی که در سال های اخیر دیده شده، تقریبا مشابه بوده اند.

این دو همچنین پیشنهاد کرده اند که ابزار افزوده، ارزش و هزینه های عملیاتی، مهم ترین مقیاس های طولی می باشند. سایرین نظریه های کاملا متفاوتی اتخاذ کرده اند. برای مثال، مک نیل معتقد است در حالت کلی، افزایش قابلیت ها به منظور افزایش هزینه های اولیه محصولات خواهد بود. با این وجود، به لطف نیازهای کاهنده تعمیر و نگهداری و سایر هزینه های عملیاتی، کاربران نهایی راه حل های صرفه جویانه تری از نظر طول عمر محصول دریافت کرده اند . یکی از ویژگی های مهم که نسبت به سایر ویژگی ها برتری دارد، تاثیر سودمندانه بر هزینه های تعمیر و تولید است: معرفی فناوری موتور سه فازه AC در حوزه صنایع وابسته به پالت تراک ها. این موتور و فناوری کنترل کننده، با باتری های صنعتی مناسب ترکیب شده و منجر به مدیریت صحیح باتری ها ایجاد شتاب و تسریع عملکرد اپراتورها به هنگام انتقال مواد و تجهیزات در انبار خواهند شد.

سایر ویژگی ها و پیشرفت های فناوری منجر به افزایش دوام و کاهش هزینه ها به ازای هر یک ساعت عملیاتی خواهند شد. " کوفارنوس و هیستر"، بهبودهای راحتی را برای سطوح سخت و محیط های خشک برجسته کرده اند.

نگاهی به آینده پالت تراک ها

سازندگان صنعتی، روش های بیشماری برای ساخت پالت تراک های سودمند، مقرون به صرفه و مناسب در بازه وسیعی از برنامه های کاربردی کشف کرده اند. اما اجرای آنها هنوز به پایان نرسیده است. هنگامی که از کارناسان سوال شد این پالت تراک های جدید چگونه با طرح های پیشین خود فرق خواهند داشت، پیشنهادات زیرارائه گردید:

راه حل های سفارشی بیشتری در برابر مسائل مختلف وجود دارد. این را سوزان رایس اعلام کرده و نمونه های از پالت تراک های مدل پیک تو ارائه داده که از لامپ های ال ای دی که بر سر چنگک های تراک نصب شده استفاده می کنند. این رویکرد که با نرم افزار مدیریت انبارهای مشتری و سیستم های پخش صدا در محوطه انبار همخوانی دارد، برای مشتریان مواد غذایی طراحی شده که خواستار دسته ای از مواد غذایی هستند اما درصد خطاهای گزرش شده بیش از حد معمول گزارش شده اند. مشتریانی که از این رویکرد استفاده کرده اند، کاهش بیست و پنج درصدی خطا از خود نشان داده اند.

بسیاری از تصمیمات آینده با اقتباس از سیستم های امنیتی و ارگونامیکی خواهد بود. این را پدریانا گفته و معتقد است سازندگان تمرکز خود را بر پالت تراک هایی معطوف نموده اند که کارگران را با ابزارهایی آشنا سازند که عملیات آنها را امن تر و ساد ه تر کنند. یعنی فراهم کردن اطلاعات بیشتر در اختیار اپراتورها، تسهیل امور کنترلی و افزایش امنیت از طریق توانمندی های خودکار.

در راستای پیشرفت فناوری ها، پالت تراک های واکی یکی از مهم ترین منابع ذخیره انرژی خواهند شد. علاوه بر این، برخی از ویژگی هایی که به منظور افزایش محافظت و امنیت اپراتورها طراحی شده اند، به صورت استاندارد به کار خود ادامه خواهند داد.

ادغام و ترکیب به یثک عنصر مهم تبدیل خواهد شد. بنا به پیش بینی های هوشمندانه کوفارنوس، پالت تراک ها با رویکردهای ذخیره انرژی ادغام شده و به طور چشمگیر یروفایل و نمای آنها را تغییر خواهند داد. وی همچنین، هزینه های یکپارچه را با عملیات کم هزینه در حال ترکیب شدن می داند. علی رغم پیش بینی های آینده نگرانه، هنوز هم راه برای استفاده از جک پالت های دستی و DC ها باز است. این ابزار برای جابجایی و انتقال اجسام سبک در فواصل کوتاه بسیار ایده آل بوده و کار کردن با آنها بسیار ساده می باشد. برای کار کردن به باتری، شارژ مجدد و یا تعمیر نیاز نداشته و هزینه های مصرفی بسیار کمی دارند. هزینه آنها حدود دویست تا پانصد دلار تخمین زده شده است.

با افزایش مطالبات در خصوص جابجایی و انتقال مواد و تجهیزات، همه روزه بایستی منتظر هر گونه تغییر و تحول در عرصه های صنعتی بود اما در هر حال، تمرکز اصلی ما بر جلب رضایت مشتری و کارآرایی عملیاتی معطوف می باشد.

 
    کلمات کلیدی:  
  • محصولات، ليفتراک، سام، دوو، دوسان، تجهيزات، مشخصات، پالت، تراک، انبار، مقالات، آذران، ماشین